Portal_background_image

نشست مديرعامل شركت آب و فاضلاب شهري استان با فرماندار شهرستان خمين

نشست مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب شهری استان و رئیس اداره آب وفاضلاب شهرستان با فرماندار خمین در محل دفتر فرماندار برگزار شد .

در این نشست فرماندار شهرستان خمین اظهار داشت : طرح انتقال آب از سد کوچری توانست مشکلات کم آبی شهر و روستاهای خمین را کاهش دهد به طوری که در سال جاری قطعی آب در این شهر وجود ندارد. 

وی در ادامه افزود : تا کنون تعداد 20 روستای این شهرستان به خط انتقال آب کوچری متصل گردیده است ولی در عین حال مردم باید الگوی مصرف را رعایت کنند تا فرهنگ صرفه جویی نهادینه شود. 

احمد طهرانی یادآور شد : 182 لیتر در ثانیه آب از سد کوچری به خمین تخصیص شده است که 20 لیتر برای صنعت،40 لیتر برای روستا و 122 لیتر برای حوزه شهری بوده است. 

در ادامه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی نیز گفت: در 33 شهر استان مرکزی چالش جدی برای تامین آب مورد نیاز مردم وجود ندارد و فقط تفرش با محدودیت منابع آب مواجه است اما، با مدیریت انعطاف پذیر تاکنون قطعی آب در این شهرستان رخ نداده است. 

خلیلی در ادامه گفت: رفتارهای صحیح مصرف می تواند در کاهش هدررفت آب و حل مشکلات مناطق مختلف استان نقش آفرین باشد. 

وی ادامه داد: استان مرکزی از نظر میزان بارندگی در تغذیه منابع زیرزمینی در زمره پنج استان مشکل دار کشور است که برای عبور از این چالش باید مصرف مدیریت و فرهنگ سازی شود. 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی گفت: پنج سال قبل، سرانه مصرف آب در استان 242 لیتر در شبانه روز بود که با فرهنگ سازی به 210 لیتر کاهش یافته اما هنوز با سرانه استاندارد 150 لیتری فاصله داریم. 

خلیلی گفت:در سه سال گذشته بیش از سه هزار انشعاب خارج از محدوده در استان کشف شده و امسال نیز یکهزار انشعاب غیرمجاز شناسایی شد. 

وی اظهار کرد : مشترکان آب این استان 180 میلیارد ریال بابت تاخیر در پرداخت آب بها به این شرکت بدهکار هستند که اغلب این بدهکاران را مشترکان حوزه صنعتی و دولتی تشکیل می دهند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی افزود: این بدهی در حال کاهش است و انتظار می رود مشترکان صنعتی بدهکار با حل مشکلات خود رقم آب بهای به تعویق افتاده را تسویه کنند. 

گالری تصاویر


دسته بندی

روابط عمومی بخشداری کمره


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
   آخرین اخبار دفاتر استانداری

   آخرین اخبار بخشداری ها