Portal_background_image

شهردار شهر قورچي باشي معرفي شد

طی مراسمی با حضور سید مهدی ساداتی فرماندار شهرستان خمین ، قربانی مدیر کل دفتر امور شهری وشوراهای استانداری ، معاونین فرماندار ، اسدی بخشدار کمره و رئیس و اعضای شورای شهر خمین وقورچی باشی ، شهردار شهر قورچی باشی معرفی شد .

در این مراسم فرماندار شهرستان خمین با اشاره اهمیت شوراهای اسلامی و شهرداریها اظهار داشت : بهره‌مندی از حمایت و پشتیبانی مردم ، توسعه فرهنگ مشارکتی و تقویت احساس مسئولیت همگانی ، انتخاب بهترین راه برنامه و تصمیم ، جلوگیری از استبداد فکری و دیکتاتوری در تصمیم گیری و .... از اهداف تشکیل شوراهاست و شورای شهر و شهردار قورچی باشی نیز باید تلاش جهت تحقق این اهداف را در دستور کار خود قرار دهند .

وی در ادامه تفاهم ، همدلی و همفکری و همراهی با مجموعه اداری شهرستان و تلاش جهت ارتقای جایگاه شورا را از دیگر مواردی دانست که باید مورد توجه اعضای شورای جدید قرار گیرد .

سید مهدی ساداتی در ادامه افزود : انتخاب شهردار یکی از وظایف اصلی شوراهای شهر است و هیچ مسئول دیگری حق دخالت و اعمال نظر در انتخاب شهردار و زیر سوال بردن اقتدار و صلابت شوراها را ندارد .

وی در ادامه افزود : شهردار و اعضای شورای شهر باید با تعامل و همکاری با بخشدار و استفاده از ظرفیت خیرین ، کارآفرینان و سرمایه گذاران و افراد ذی نفوذ بخش کمره که در مناطق دیگر کشور ساکن هستند بستر وشرایط لازم برای توسعه و پیشرفت بخش کمره را فراهم نمایند .

فرماندار شهرستان خمین در ادامه افزود : بخش کمره از پتانسیل گردشگری بالایی برخوردار است و توجه به توسعه گردشگری می تواند تاثیر بسزایی در ارتقای شاخص های اقتصادی ، فرهنگی و عمرانی این بخش داشته باشد .

در ادامه مدیر کل دفتر امور شهری وشوراهای استانداری نیز اظهار داشت : طبق قوانین جدید کسانی که بعنوان شهردار انتخاب می شوند باید از بدنه شهرداری باشند و حداقل 5 سال سابقه اجرایی داشته باشند و مدارک تحصیلی انان نیز مرتبط با حوزه عمرانی باشد . وی در ادامه افزود : شهردار جدید باید تعامل با فرمانداری ، بخشداری و دستگاه های اجرایی شهرستان را در دستور کار خود قرار دهد .

قربانی در ادامه افزود : از تعداد 177 نفر اعضای شورای شهر در استان تعداد 97 نفر جدید هستند و آموزش اعضای شورای شهر بویژه اعضای جدید از مواردی است که باید به صورت جدی پیگیری گردد .

وی در ادامه افزود : ساماندهی وضعیت پسماندهای شهرستان نیز از مواردی است که باید با جدیت توسط اعضای شورای اسلامی شهرهای خمین وقورچی باشی پیگیری گردد .  

در این مراسم آقای علی محمد فرخی بعنوان شهردار قورچی باشی معرفی و از زحمات آقای ابوالفضل میرزایی در دوران تصدی سرپرستی این شهرداری تجلیل شد . 

گالری تصاویر


دسته بندی

روابط عمومی بخشداری کمره


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها